Cesty domů 2

S nástupem seriálu Cesty domů se konečně podařilo tv Prima zalepit mezeru ve večerním vysílacím čase, kde jim dlouhou dobu chyběl původní český seriál. Vsázka na osvědčený námět nekonečného nepřátelství dvou rodin a motivu lásky jakožto stmelovacího prostředku, vyšla na výtečnou. Osudy rodin Bernátů a Kosíku nenechali chladné mnoho diváků, kteří pravidelně každé pondělí a středu usedali k televizním obrazovkám, aby se posunuli v ději o nějaký ten kousíček dopředu. Rudolf byl s Petrem nerozlučný kamarád, dokud je tragické události nerozdělili. Avšak tihle dva měli štěstí, že zůstal alespoň jediný člověk, co stále věřil v jejich usmíření. I přes počáteční nepochopení oba dva podivné dědictví nakonec dovedlo k vytouženému odpuštění.

Již v tuto chvíli se jejich osudy začínají míchat s novými postavami. Ty pozvolna nastíňují své osobní problémy, aby nakonec zaujali vůdčí postavení. Na scénu po třech letech nastupují Cesty domů 2. A s nimi přichází další dvě rodiny. Kenigři a Duškové však nemají tak jasně rozdané karty. Spíše naopak jejich vzájemné vztahy jsou hodně propletené a zpočátku i trochu nepřehledné. Dalibor se s Hynkem nesnáší již od dob vojenské služby, během níž se udála dost významná tragédie. Její následky si oba nesou stále sebou a v tu nejméně vhodnou chvíli se jim připomene. A to právě ve chvíli, kdy jejich vlastní boj vrcholí. Hynek překročil veškeré přijatelné meze, když odloudil Daliborovi manželku Veroniku. Fakt, že nyní žije v sousedním domě s Hynkem je pro něho nepředstavitelný.

I přes to všechno musí nakonec spojit své síly, aby dokázali obstát v těžké zkoušce. Do jejich životů opětovně zasahuje muž z minulosti, jehož je potřeba za jeho zločiny dostat za mříže. při této snaze navíc vyplouvají na povrch Daliborova nejskrytější tajemství. Ty do značné míry vysvětlují veškeré jeho potíže v manželství. To již od samého začátku bylo odsouzeno k nezdaru, když stálo více méně spíše na povinnosti. Pro Dalibora je hodně těžké se srovnat se svojí přirozeností i nepochopením okolí. Naštěstí má kolem sebe dost lidí, co jej podporují a tak se nakonec dokáže s pravdou nějak popasovat. Nové díly jsou ke shlédnutí v osvědčeném zavedeném čase a pro ty, kdož s nějakého důvodu nemohli poslední díl sledovat, si jej mohou přehrát v archivu Prima Play.